Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii
i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu

Zagraniczne
praktyki zawodowe

Rekrutacja
2021/22

PRZEJDŹ>Powrót

25 Maja 2014 godz: 18:21:31

Zbieraliśmy pieniądze dla Szymona

TVP OLSZTYN

 

Komitet Organizacyjny Zbiórki Publicznej pn. „Pomagamy Szymonkowi w walce o życie” przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu zorganizował w parku miejskim w Morągu, w sobotę 24 maja 2014 roku, festyn charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na operację serca Szymonka Matwiejuka z Morąga. Jak informują organizatorzy podczas imprezy udało się zebrać ponad 6000 zł.

W czasie festynu charytatywnego „ Pomagamy Szymonkowi w walce o życie” odbył się „Biegu dla Szymona”, po którym przyszedł czas na występy artystyczne. Zaprezentowali się, m.in.:  Joanna Sienkiewicz – wokal,  gimnastyka artystyczna- p. Bojarczuk MDK,  Klub wojskowy – wokalistki, dzieci ze Szkoły Podst. w Bogaczewie i Kalniku, grupa taneczna NASTY GYALS z Ostródy, wokalistki z ZSZiO Morąg,  Przedszkole Jedyneczka, Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 6, Agnieszka Cegiełka, Dom dla dzieci i młodzieży PROMYK –Zespół taneczny,  EUROBABKI, Zespół ERATO,  Zespół BLUE BAND z Zalewa, Taniec z ogniem – MKiS.

STOISKA: Sprzedaż rękodzieła, Loterie fantowe, Sprzedaż rzeczy po określonych cenach, Pomiar cukru we krwi, Straż Pożarna – pokaz, Policja – pokaz, Kaliber 69- grillowane kiełbasy, ORIFLAME. Atrakcje dla dzieci- zjeżdżalnie dmuchane dla dzieci, malowanie twarzy, balony, warkoczyki. Pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy. Kwesta do puszek- wolontariusze, harcerze Z IDENTYFIKATORAMI.

ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA OPERACJĘ  SERCA 5-LETNIEGO SZYMONA MATWIEJUK Z MORĄGA, KTÓRA KOSZTUJE 37,5 TYS.EURO I ODBĘDZIE SIĘ W MONACHIUM. Pilnie potrzebna!

Szymon Matwiejuk- chłopiec, który już raz pokonał śmierć. Jednak raz najwyraźniej w jego przypadku niestety nie wystarczy.. Dlaczego ten mały, niewinny chłopczyk musi walczyć o życie?

Miesiąc przed przyjściem Szymona na świat, jego rodzice dowiedzieli się, że ich dziecko cierpi na poważną wadę serca. Państwo Matwiejuk konsultowali się z wieloma specjalistami, którzy rozkładali ręce, nie dając maleństwu najmniejszej szansy na przeżycie porodu. Jednak zdarzył się cud. Szymon żyje, a od tej pory rozpoczęła się jego walka z chorobą.
Szymon stał się stałym pacjentem Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam, po jego przyjściu na świat, przeprowadzono szereg skomplikowanych badań i trzykrotne cewnikowanie.
Lekarze jednoznacznie stwierdzili, że chłopiec musi być koniecznie poddany operacji. Diagnoza brzmiała jak wyrok, jednak każdy z nas wie doskonale, iż rodzice KOCHAJĄ swoje dziecko tak bardzo, że rzeczy niemożliwe stają się możliwe, a sytuacje bez wyjścia nie istnieją.
Państwo Matwiejuk skontaktowali się z profesorem Malcem z Kliniki w Monachium. Tam, po wnikliwej analizie dokumentacji medycznej, profesor postanowił podjąć się próby korekcji serduszka maleństwa. Szymuś, obecny czterolatek żeby przeżyć koniecznie potrzebuje tej operacji. Każdy dzień jest dla niego dniem walki, a dla rodziców dniem strachu.
„Boimy się każdego dnia i z niepokojem obserwujemy każdą chwilę jego życia, każdy nowy wysiłek organizmu”- mówią Państwo Matwiejuk.
Operacja musi być jak najszybciej przeprowadzona w Klinice Kardiologii i Kardiochirurgii LMU w Monachium.
Leczenie operacyjne będzie składało się z 3 etapów. Odległość pomiędzy nimi najczęściej wynosi 1-2 lata. Jednak wszystko zależy od stanu pooperacyjnego malca. Sam pierwszy etap kosztuje 150 000 zł plus koszty pobytu.

źródło: Mediagroupinfo

foto: Kwiaciarnia Marzenie

 

 

galeria: dla Szymonka

utworzona: 20 Maja 2014 godz: 13:35:54
przez: HPast

HPastZespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcacych im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu, ul. Kujawska 1
tel./fax (089) 757 2670, poczta elektroniczna: mgzszio@poczta.onet.pl
autor: Grzegorz Malinowski