Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii
i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu

Zagraniczne
praktyki zawodowe

Rekrutacja
2021/22

PRZEJDŹ>Powrót

01 Maja 2014 godz: 13:47:03

Piknikowy dzień otwarty w ” 9 Drezdeńskiej …”

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu zorganizował ” Dzień Otwarty” dla uczniów gimnazjum. Spotkanie miało charakter historyczno-piknikowy. W programie imprezy znalazł się m.in.:  spektakl historyczny, zajęcia z grupą rekonstrukcji historycznej, zajęcia rekreacyjno-sportowe.

Do ZSZiO w Morągu na “Dzień Otwarty” przyjechali gimnazjaliści m.in.: z Małdyt, Żabiego Rogu oraz uczniowie morąskich placówek. Czekało na nich mnóstwo atrakcji: spotkanie z dyrektorem, nauczycielami i uczniami. Chorągiew Zaciężna APIS z Gniewu wspólnie z dyrektor Haliną Pasternacką witali gości w historycznych strojach i z … hukiem z hakownicy, najstarszego typu broni palnej, by potem zaprosić  na spektakl historyczny “Husaria chlubą oręża polskiego”.

Chętni mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych “Salla” (koło garncarskie, strzelanie z łuku). Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z zawodnikami mieszanych sztuk walki (MMA) Karolem Celińskim, Krzysztofem Adaszkiem (absolwentem szkoły) i Pawłem Celińskim.

Można było spróbować swoich sił na ścianie wspinaczkowej, podczaswarsztatów plastycznych. Jednym z punktów dnia otwartego było zwiedzanie Fabryki Mebli Taranko.

Na koniec wizyty, na wszystkich czekała kiełbaska z grilla. Wszystkie atrakcje przygotowane dla młodzieży miały pomóc im w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru szkoły, w której będą się uczyli po zakończeniu gimnazjum.

(red./fot. Daniel Woronko)

Fotoreportaż

galeria: Dzień otwarty

utworzona: 01 Maja 2014 godz: 13:47:18
przez: HPast

HPastZespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcacych im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu, ul. Kujawska 1
tel./fax (089) 757 2670, poczta elektroniczna: mgzszio@poczta.onet.pl
autor: Grzegorz Malinowski