Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii
i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu

Zagraniczne
praktyki zawodowe

Rekrutacja
2021/22

PRZEJDŹ>Powrót

26 Lutego 2014 godz: 18:10:29

Kolejne spotkanie "Parasola demokracji"

20.02.2014r. odbyły się kolejne warsztaty z projektu „Parasol Demokracji”. Tematem dominującym tego spotkania była kampania wyborcza. Trenerka Pani Katarzyna Błasińska przedstawiła nam tajniki kampanii wyborczej, podała wskazówki, w jaki sposób mamy przygotować nasze partie ( Partia Kultura i Tradycje, Partia Śledzia) do zbliżających się w naszej szkole wyborów, które odbędą się w kwietniu. Obejrzeliśmy przykłady kampanii kontrowersyjnych i nie kontrowersyjnych, co ułatwi nam stworzenie własnych kampanii. Wybieraliśmy również hasła dla naszych kampanii wyborczych, którymi będziemy się posługiwać na plakatach oraz ulotkach. Rozmowa toczyła się także na temat kampanii pośredniej i bezpośredniej oraz partie tworzyły swoje harmonogramy pracy na 6 tygodni, ponieważ właśnie tyle zostaje nam do wyborów.

Podczas ciężkiej pracy otrzymaliśmy poczęstunek w postaci słodkich bułek, pączków oraz wody mineralnej. Mieliśmy także przerwy, na których mogliśmy odpocząć kilka minut, a następnie po chwili odpoczynku z powrotem zabrać się do pracy.
Po całym dniu dostaliśmy za zadanie stworzyć własne kampanie wyborcze na temat kontrowersyjny i nie kontrowersyjny oraz kampanie pośrednie i bezpośrednie. Gdy już je wybraliśmy rozrysowaliśmy harmonogram pracy, który mówił o poszczególnych zadaniach dla każdego z członków dwóch partii.

Patrycja Bącik, Anna Giedrys, Koordyator Szkolny Agnieszka Derezińska

 

galeria: Parasol demokracji

utworzona: 01 Marca 2014 godz: 09:53:04
przez: HPast

HPastZespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcacych im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu, ul. Kujawska 1
tel./fax (089) 757 2670, poczta elektroniczna: mgzszio@poczta.onet.pl
autor: Grzegorz Malinowski