Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii
i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu

Zagraniczne
praktyki zawodowe

Rekrutacja
2021/22

PRZEJDŹ>Powrót

18 Listopada 2013 godz: 16:58:50

warsztaty w ramach projektu Parasol demokracji

18 listopada 2013r., po raz kolejny odbyły się warsztaty w ramach projektu "Parasol demokracji" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej pt. "Systemy polityczne współczesnego świata", poprowadzone przez panią Katarzynę Błasińską.
W czasie warsztatów mieliśmy okazję poznać siebie nawzajem, przedstawiliśmy swoje zainteresowania, ulubione potrawy, filmy, książki oraz kim chcemy być w przyszłości.
Później oglądaliśmy dwa filmy przedstawiające systemy autorytarny panujący na Białorusi i totalitarny w Korei Północnej. Poznaliśmy krótką historię wyborów prezydenckich z perspektywy obywateli Białorusi. Byliśmy zdziwieni tym w jaki sposób prowadzona jest polityka Białorusi np.  fałszowanie wyników wyborów - jak bardzo odbiegają od systemu demokratycznego.
Drugi film opowiadał jak żyją przeciętni ludzie w Korei Północnej. Obywatele państwa nie mają żadnych praw, ich prywatność jest naruszana, a dzieci są wychowywane przez państwo w duchu totalitarnym. Wystrój miast był skromny i nawiązywał do sposobu funkcjonowania państwa.

W ostatniej części warsztatów mogliśmy wyrazić swoje opinie na temat obejrzanych filmów i utrwalaliśmy naszą widzę na temat systemów politycznych współczesnego świata. Pracowaliśmy w grupach, przeprowadziliśmy grę symulacyjną życia w państwie o danym systemie.

Warsztaty otworzyły na oczy na temat życia w niektórych państwach.Wspólnie spędzony czas umiliła nam ciepła herbatą oraz pizza.

Przedstawicielki SKMP: Julia Rzeczkowska i Karolina Miałkowska
Koordynator szkolny Agnieszka Wymentowska-Derezińska

 
   

galeria: warsztaty parasol demokracji

utworzona: 18 Listopada 2013 godz: 16:59:12
przez: HPast

HPastZespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcacych im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu, ul. Kujawska 1
tel./fax (089) 757 2670, poczta elektroniczna: mgzszio@poczta.onet.pl
autor: Grzegorz Malinowski